Fórum

07:33
Hanny

Expirace

Dobrý den, můžete mi vysvětlit značení expirace např. u Petroleje 9l? vůbec se v těch číslech nevyznám a zajímalo by mě jestli ho mám už déle jak 3 roky nebo ne. Děkuji.
14:16
Severochema

Re: Expirace

Dobrý den, na kanystrech 4 l a 9 l je datum výroby uveden ve tvaru RRMMDD. Zbytek čísla za pomlčkou je číslo šarže.
21:50
Lenka

Bio tekuty lih

Nemuzu lahev otevrit. Ma se tlacit dolu a otacet? Nebo je v tom jiny figl?
07:15
Severochema

Re: Bio tekuty lih

Dobrý den,

ano, tyto bezpečnostní uzávěry se otevírají systémem: nejdříve stlačit proti lahvi a takto stlačený uzávěr otočit proti směru hodinových ručiček (při začátku otáčení stále tlačit proti lahvi).
06:50
Iveta

Technické líh nebo pampový olej

Dobrý den, chci se poradit. Do maleho vařiče užívám lampový olej, ten bohužel hrozně čadí a zanáší. Je u technického lihu menší čadivost? Pokud ano, nebude vadit když do stejného vařiče po vylití lampového oleje naliju technický líh? Děkuji
08:07
Severochema

Re: Technické líh nebo pampový olej

Dobrý den, do vařiče lze použít vždy jen palivo k tomu určené výrobcem vařiče. Pokud máte vařič na petrolej nelze do něho použít líh (a naopak).
14:38
Adam

Isopropanol jedna se o isopropylalkohol?

Dobrý den je vhodný tento produkt pro očišťování past z CPU, případně čištění spojů na základních deskách jako je mobil aniž by poškodil desku, spoje a tak? Jde mi o to zda se jedná o Isopropylalkohol protože ten název isopropanol mě dosti mate.
https://www.severochema.cz/produkty/redidla-a-technicke-kapaliny-c7/isopropanol-p174/

Děkuji za odpověď 🙂
08:23
Severochema

Re: Isopropanol jedna se o isopropylalkohol?

Dobrý den,

ano je to isopropylalkohol, lze použít na čištění tištěných spojů.

isopropanol = isopropylalkohol resp. 2-propanol resp. propan -2-ol
20:17
Lenka

Lampový olej- barva

Dobrý den, kdysi jsem si koupila skleněný svícen na barevné oleje, ale v současné době nejdou nikde koupit. Čím by bylo možné čirý olej obarvit na modrou a červenou? Aroma nepotřebují. Děkuji
08:25
Severochema

Re: Lampový olej- barva

Dobrý den,

lampové oleje z klasických (ropných) hořlavin nelze díky platné legislativě barvit. Na trhu jsou tedy barevné pouze oleje z jiných surovin (např. náš přírodní olej citronela) - vzhledem k vyšším cenám jich je ale na trhu poměrně málo.
Na barvení se používají speciální průmyslové barvy (v maloobchodu se neprodávají) a jejich správné použití vyžaduje řadu testů.

Barvení čirých lampových olejů "po domácku" nedoporučujeme.
08:30
Caius

Technický líh

Dobrý den. Technický - syntetický líh mi byl doporučen jako nemrznoucí směs do topného systému na chalupě kde mám monoblokové tepelné čerpadlo. Nikde jsem se ale nedočetl jaký poměr lihu a topné vody mám stanovit tak aby voda nezamrzla třeba při -15°C. Existuje nějaký přepočet jaké množství lihu na 100l vody? a dá se koncentrace ověřit nějakým měřícím přístrojem? Je použití lihu jako nemrznoucí směsi v topném systému bezpečné?
09:04
Severochema

Re: Technický líh

Dobrý den, líh technický (kvasný) lze obecně pro nemrznoucí směs použít (syntetický se již nevyrábí). Poměr se doporučuje 25 % objemu lihu vůči vodě. Vždy ale důrazně doporučujeme dbát konkrétního doporučení výrobce zařízení (v tomto případě tepelného čerpadla). Koncentraci lze ověřit hustoměrem, případně výpočtem z naměřeného objemu a hmotnosti.
14:01
Filip

Technický líh

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na čistotu (tj. %) vašeho technického líhu.
08:23
Severochema

Re: Technický líh

Dobrý den,
náš technický líh obsahuje 96,3 % ethanolu.
21:47
André

Digič a Digen

Vlastním poslední kapky čisticího a lešticího přípravku na nerezové plochy Digič a Digen. Jsem s nimi velmi spokojen a proto se ptám jestli je ještě vyrábíte a kde se dají koupit?
Nebo něco podobného? Děkuji
07:34
Severochema

Re: Digič a Digen

Dobrý den, tyto výrobky již několik let nevyrábíme, šlo o privátní značku pro výrobce digestoří.
23:11
František Ptáčník

Technický benzín

Dobrý den.čistli jsme nálepky na okně technickym benzinem,nasledně vodu ve ktere jsme omyvali houbičku s technickym benzinem jsem si vylil do bot,Co s nimi?Stači vyprat nebo vyhodit?V nadobě bylo asi 2l čisté vody.
11:26
Severochema

Re: Technický benzín

Dobrý den, boty stačí vyprat. Případné zbytky technického benzínu rychle vytěkají. Technický benzín se dokonce přímo prodává jako domácí čistič skvrn na textiliích (včetně oděvů).
12:06
Ľuboš.

Rozdiel medzi Petrolejom technickým a na svietenie.

Dobrý deň, viete mi prosím povedať, aký je rozdiel medzi technickým Petrolejom a Petrolejom na svietenie? Sú obidva použiteľné na čistenie? Napr. reťaze na bicykli. Ďakujem.
07:54
Severochema

Re: Rozdiel medzi Petrolejom technickým a na svietenie.

Dobrý den, obecně lze říct, že petrolej na svícení obsahuje vybranou frakci petroleje se sníženou čadivostí, u technického petroleje se toto řešit nemusí. Vždy ale záleží na konkrétním výrobku od konkrétní firmy. Obě varianty petroleje lze bez problémů na čištění např. řetězu použít
Předchozí stránka
12

Váš příspěvek se zde zobrazí až po schválení.