Fórum

12:35
Olga G.

Lampový olej do skleníku

Dobry den, mohu použít lampový olej na občasné vyhřívání skleníku? Zajímá mě především škodlivost výparů pro rostliny a jejich následnou konzumaci . Děkuji za odpověď.
07:57
Severochema

Re: Lampový olej do skleníku

Dobrý den,

tento výrobek není určen k výrobě tepla, viz etiketa výrobku.
10:02
Jiri

Podpalovač Pepo

Dobry den
Je u Vas stale moznost ke koupi Pepo podpalovac se slevou, kde je treba poskozene baleni atd? Vim ,ze to u Vas kdysi byla moznost. V pripade ,ze ano jaka je cena za kg? Dekuji
14:00
Severochema

Re: Podpalovač Pepo

Dobrý den,

je možné u nás koupit tzv. "zlomkové PE-PO" - 25-30 kg pytel s polámanými kostkami. Pro možnost odběru a cenové podmínky prosím kontaktujte přímo naši expedici - viz Kontakty.
20:56
Horáková

Větruodolný metalický podpalovač

Dobrý den, líbí se mi z Vaší nabídky větruodolný metalický podpalovač.
Máte podnikovou prodejnu, kde by bylo možné pár kousků koupit? Nebo mi doporučíte prodejnu v Liberci kde se dá sehnat? Děkuji. Horáková
07:43
Severochema

Re: Větruodolný metalický podpalovač

Dobrý den,

napřímo prodáváme pouze firmám ve větších objemech. Tento zapalovač dodáváme např. do hobby řetězce OBI.
07:27
Ondřej Červenka

Isopropanol

Chtěl bych se zeptat, kolika procentní je isopropanol který prodáváte. Děkuji
07:37
Severochema

Re: Isopropanol

Dobrý den,

náš isopropanol je 99,7%.
07:33
Hanny

Expirace

Dobrý den, můžete mi vysvětlit značení expirace např. u Petroleje 9l? vůbec se v těch číslech nevyznám a zajímalo by mě jestli ho mám už déle jak 3 roky nebo ne. Děkuji.
14:16
Severochema

Re: Expirace

Dobrý den, na kanystrech 4 l a 9 l je datum výroby uveden ve tvaru RRMMDD. Zbytek čísla za pomlčkou je číslo šarže.
21:50
Lenka

Bio tekuty lih

Nemuzu lahev otevrit. Ma se tlacit dolu a otacet? Nebo je v tom jiny figl?
07:15
Severochema

Re: Bio tekuty lih

Dobrý den,

ano, tyto bezpečnostní uzávěry se otevírají systémem: nejdříve stlačit proti lahvi a takto stlačený uzávěr otočit proti směru hodinových ručiček (při začátku otáčení stále tlačit proti lahvi).
06:50
Iveta

Technické líh nebo pampový olej

Dobrý den, chci se poradit. Do maleho vařiče užívám lampový olej, ten bohužel hrozně čadí a zanáší. Je u technického lihu menší čadivost? Pokud ano, nebude vadit když do stejného vařiče po vylití lampového oleje naliju technický líh? Děkuji
08:07
Severochema

Re: Technické líh nebo pampový olej

Dobrý den, do vařiče lze použít vždy jen palivo k tomu určené výrobcem vařiče. Pokud máte vařič na petrolej nelze do něho použít líh (a naopak).
14:38
Adam

Isopropanol jedna se o isopropylalkohol?

Dobrý den je vhodný tento produkt pro očišťování past z CPU, případně čištění spojů na základních deskách jako je mobil aniž by poškodil desku, spoje a tak? Jde mi o to zda se jedná o Isopropylalkohol protože ten název isopropanol mě dosti mate.
https://www.severochema.cz/produkty/redidla-a-technicke-kapaliny-c7/isopropanol-p174/

Děkuji za odpověď 🙂
08:23
Severochema

Re: Isopropanol jedna se o isopropylalkohol?

Dobrý den,

ano je to isopropylalkohol, lze použít na čištění tištěných spojů.

isopropanol = isopropylalkohol resp. 2-propanol resp. propan -2-ol
20:17
Lenka

Lampový olej- barva

Dobrý den, kdysi jsem si koupila skleněný svícen na barevné oleje, ale v současné době nejdou nikde koupit. Čím by bylo možné čirý olej obarvit na modrou a červenou? Aroma nepotřebují. Děkuji
08:25
Severochema

Re: Lampový olej- barva

Dobrý den,

lampové oleje z klasických (ropných) hořlavin nelze díky platné legislativě barvit. Na trhu jsou tedy barevné pouze oleje z jiných surovin (např. náš přírodní olej citronela) - vzhledem k vyšším cenám jich je ale na trhu poměrně málo.
Na barvení se používají speciální průmyslové barvy (v maloobchodu se neprodávají) a jejich správné použití vyžaduje řadu testů.

Barvení čirých lampových olejů "po domácku" nedoporučujeme.
08:30
Caius

Technický líh

Dobrý den. Technický - syntetický líh mi byl doporučen jako nemrznoucí směs do topného systému na chalupě kde mám monoblokové tepelné čerpadlo. Nikde jsem se ale nedočetl jaký poměr lihu a topné vody mám stanovit tak aby voda nezamrzla třeba při -15°C. Existuje nějaký přepočet jaké množství lihu na 100l vody? a dá se koncentrace ověřit nějakým měřícím přístrojem? Je použití lihu jako nemrznoucí směsi v topném systému bezpečné?
09:04
Severochema

Re: Technický líh

Dobrý den, líh technický (kvasný) lze obecně pro nemrznoucí směs použít (syntetický se již nevyrábí). Poměr se doporučuje 25 % objemu lihu vůči vodě. Vždy ale důrazně doporučujeme dbát konkrétního doporučení výrobce zařízení (v tomto případě tepelného čerpadla). Koncentraci lze ověřit hustoměrem, případně výpočtem z naměřeného objemu a hmotnosti.
Předchozí stránka
12

Váš příspěvek se zde zobrazí až po schválení.